Witaj!


Wystawy

03.01.2017
Wystawa - XXI OKF PORTRET


 To już XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Portret" organizowanego przez Trzcianecki Dom Kultury. Tegoroczna odsłona wskazuje na to, że zainteresowanie konkursem nie maleje, a wyróżnienie w nim staje się prestiżowym dla wszystkich fotografujących w całej Polsce.
 
 Na konkurs wpłynęło blisko 500 prac 81 autorów. Do wystawy, która otwarta została w miniony piątek Jury zakwalifikowało 106 zdjęć 44 autorów. Podczas wernisażu galeria Trzcianeckiego Domu Kultury wypełniona była po brzegi. Nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, fotografów – amatorów i profesjonalistów, rodzin laureatów i mieszkańców Miasta i Gminy Trzcianka. - Zdjęcie musi być w jakiś sposób znaczące, aby zostać zakwalifikowane do ekspozycji. W tym miejscu jest czas na dyskusje o kondycji fotografii a konkretnie portretu. Jednym z zadań portretu jest ukazanie charakterystycznych cech portretowanego. Istotność (to mięso) może być wyrażona na wiele sposobów – pisze we wstępie do katalogu Andrzej Biegowski, przewodniczący Jury. Jego zdanie,w większości podzielali odwiedzający wystawę, zwracając uwagę na to, że wystawa prezentuje cały szereg metod i sposobów fotografii portretowej, co czyni trzcianecki "Portret" unikatowym w skali kraju.
 Jury w składzie: Andrzej Biegowski, Janusz Nowacki oraz Stanisław Pręgowski zadecydowali o przyznaniu następujących nagród: pierwszej dla Marleny Grewling z Książa Wielkopolskiego, za cykl "Wygnanie z raju 1-3", drugiej dla  Tomasza Buszki z Piły, za pracę "Pan Z", trzeciej dla Tadeusza Koniarza zTarnowa, "Portrecista portretowany". Dyplomy honorowe przyznano: Arkadiuszowi Kulasikowi z Leszna – za cykl "Poszukiwanie charakteru I-III", Hani Komasińskiej z Piły za prace "Przystań" i "Czystość II" oraz Piotrowi Petrydze, Poznań – za prace "Ćma" i "Kot".
 Podczas wręczania nagród Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko – trzcianecki oraz Edward Joachimiak, przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki oprócz składania gratulacji laureatom zwrócili się do Dyrekcji oraz pracowników Trzcianeckiego Domu Kultury za przygotowanie i zorganizowanie konkursu o tak dużym zasięgu.
 Konkurs jest współfinansowany z budżetu Starostwa Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego oraz Urzędu Miejskiego Trzcianki.

Autor: Marek Joachimiak
Foto: Henryk Król
Wróć

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Trzcianecki Dom Kultury
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
Tel/Fax: 67 216-20-16
Internet: www.tdk.trzcianka.com.pl
E-Mail: tdk@trzcianka.com.pl
Odwiedziło nas łącznie 341
unikatowych użytkowników