Witaj!


Fotografia

Trzcianecki Dom Kultury a upowszechnianie fotografii

TDK prowadząc różnorodną działalność kulturalną aktywnie uczestniczy w upowszechnianiu fotografii. Przy Trzcianeckim Domu Kultury działają 2 grupy fotograficzne o różnym stopniu zaawansowania prowadzone przez instruktora Henryka Króla.
Nauka fotografii rozpoczyna się od najprostszych działań na materiałach światłoczułych. Pierwszy etap to luksografia prowadząca do zrozumienia zjawiska światłoczułości. Kolejny etap to fotografia otworkowa realizowana na materiałach pozytywowych. Po uzyskaniu negatywu wykonuje się odbitki kontaktowe.
Po opanowaniu podstawowych pojęć z dziedziny optyki, fizyki i chemii, przystępuje się do pracy sprzętem analogowym.
Uczestnicy zajęć uczą się praktycznych umiejętności pracy w ciemni mokrej. Sprawna obróbka materiałów negatywowych i pozytywowych to przepustka do świadomego operowania obrazu. Trzcianecki Dom Kultury dysponuje ciemnią wyposażoną w dobrej jakości sprzęt jak i atelier ze studyjnymi lampami błyskowymi.
W atelier poznaje się podstawowe rodzaje światła i zdobywa umiejętności jego świadomego kształtowania. Jest to niezbędne przy wykonywaniu portretu, martwej natury czy makrofotografii.. Na tym etapie używa się także sprzętu cyfrowego aby poznać jego zalety i ograniczenia. Cykl zajęć o fotografii architektury i krajobrazu jest budowany w oparciu o wspólne zajęcia plenerowe. Najlepsze prace są powiększane i prezentowane na dorocznej wystawie zespołów fotograficznych TDK. Członkowie grup fotograficznych biorą udział w konkursach lokalnych i ogólnopolskich odnosząc liczne sukcesy.
W działalność Trzcianeckiego Domu Kultury wpisuje się organizacja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „PORTRET”.
W 2015 roku odbyła się XX edycja tego znanego i cenionego przez środowiska fotograficzne konkursu. W konkursie biorą udział studenci wyższych uczelni artystycznych , fotoreporterzy, artyści fotograficy i ambitni fotoamatorzy.
W jury zasiadają najlepsi polscy artyści fotograficy jak Krzysztof Gierałtowski, prof. Stefan Wojnecki, Andrzej Świetlik, Sergiusz Sachno i inni.
Wystawa pokonkursowa jest prezentowana w Sali wystawowej Trzcianeckiego Domu Kultury a następnie w galeriach całego kraju między innymi w Galerii Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego czy Galerii Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Zajecia prowadzi artysta fotografik Henryk Król w poniedziałki i wtodki od godz. 17:00

Henryk Król


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Trzcianecki Dom Kultury
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
Tel/Fax: 67 216-20-16
Internet: www.tdk.trzcianka.com.pl
E-Mail: tdk@trzcianka.com.pl
Odwiedziło nas łącznie 341
unikatowych użytkowników