Witaj!


Działalność
Trzcianecki Dom Kultury jest instytucją samorządową, której zadaniem jest prowadzenie działalności kulturalnej w gminie Trzcianka i upowszechnianie różnych dziedzin sztuki: muzyki, fotografii, filmu, plastyki i poezji. Jednym z podstawowych celów TDK jest rozwijanie zainteresowań, które ośrodek realizuje poprzez organizowanie zajęć w kołach i zespołach artystycznych. W ośrodku działają obecnie zespoły muzyczne, zespoły wokalne, chór „Pasjonata”, Zespół Pieśni "Malwy", orkiestra dęta, sekcja plastyczna, grupa rękodzieła artystycznego, grupy fotograficzne. Niezwykle wysoki poziom prezentują fotograficy, zrzeszeni w dwóch sekcjach. TDK swoją ofertę kieruje także do seniorów. Działa Grupa Trzeciego Wieku, zespół wokalny „Małolaty” biorący udział w przeglądach muzycznych dla tej grupy wiekowej. Ośrodek kieruje swoją ofertę również do miłośników sportu, a młodzież z sekcji judo wygrywa ogólnopolskie zawody.
Ważną rolę kulturotwórczą pełni działalność wystawiennicza ośrodka. W galerii TDK prezentowana jest twórczość artystów z całego kraju, szczególną uwagę dom kultury poświęca lokalnym twórcom nieprofesjonalnym i zawodowym. O randze organizowanych wystaw świadczy liczny udział publiczności. Corocznie, organizowanych jest około 10 wystaw, którym towarzyszą tematyczne prelekcje.
W imponujący dorobek kulturalny placówki wpisują się imprezy, które swoim zasięgiem wykraczają poza obszar gminy. Najbardziej prestiżowym i uznanym od lat przedsięwzięciem jest Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Portret”, organizowany od 1996 roku, Powiatowy Konkurs Twórczości Ludowej i Amatorskiej. Ważnym wydarzeniem w życiu kulturalnym miasta są niewątpliwie Dni Trzcianki i Noc Świętojańska, Dożynki Gminne, „Wampiriada”- Wakacyjny Przegląd Horrorów , Trzcianecka Akademia Filmowa czy Wielkie Malowanie.
Trzcianecki Dom Kultury współpracuje ze stowarzyszeniami i instytucjami pozarządowymi, jest współorganizatorem festynów i zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych.


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Trzcianecki Dom Kultury
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
Tel/Fax: 67 216-20-16
Internet: www.tdk.trzcianka.com.pl
E-Mail: tdk@trzcianka.com.pl
Odwiedziło nas łącznie 341
unikatowych użytkowników