Witaj!


Chór Pasjonata
Chór Pasjonata powstał 3 maja 2005 roku z inicjatywy wielu osób m.in. ówczesnego proboszcza ks. Zbigniewa Wala Ms oraz ks. Jacka Sokołowskiego Ms.
Jest to chór mieszany, składający się z głosów żeńskich – sopran, alt oraz głosów męskich – tenor, bas. Dyrygentem i opiekunem chóru jest Bartosz Śliwiński, który był jedną z pięciu osób nominowanych do Nagrody im. Ireny Maculewicz-Żejmo dla zasłużonego instruktora zaangażowanego w propagowanie pieśni religijnej.
W ciągu 10 lat istnienia chór uświetniał uroczystości kościelne i państwowe. Brał również udział w koncertach wyjazdowych w Lubaszu z okazji Dnia Pieśni i Muzyki, w Krakowie, Częstochowie oraz w koncertach kolęd w Człopie, Krzyżu, Wieleniu, Pile i w Trzciance. Ostatnio swoim śpiewem uświetniał mszę św. na spotkaniu leśników w Goraju.
W roku 2010 chór zajął 1 miejsce w eliminacjach do XXI Festiwalu Pieśni Religijnej im. Jana Pawła II „Cantate Domino” i zdobył wyróżnienie na konkursie głównym w Koszalinie
W repertuarze chóru znajdują się pieśni sakralne oraz świeckie. Od początku lutego 2010 roku Chór Pasjonata działa pod patronatem Trzcianeckiego Domu Kultury.

Skład chóru


Mariola Apanasowicz, Justyna Bednarek, Małgorzata Bednarek, Ewa Bogacz, Grażyna Borowik, Rafaela Brodziak, Janina Brzozowska, Jan Dunajko, Marian Fieduk, Genowefa Frąckowiak, Jolanta Grabowska, Maria Grabowska, Paulina Jagieła-Śliwińska, Ryszard Kaczmarek, Edward Koniuszy, Lilianna Korzeniewska, Marian Kuncewicz, Ilona Skoneczna - Kupś, Janina Markowicz, Mirosława Orłowska, Jadwiga Prętka, Stanisław Przybyszewski, Edmund Pujanek, Wanda Rejtan, Zofia Rydzińska, Patryk Sawiński, Barbara Skrzypczak, Janina Szews, Zygmunt Toboła, Małgorzata Trocha, Feliks Wawrzyniak, Stanisław Wesołowicz, Marianna Wieczorek, Marian Zapała, Alina Żabko-Wereszczyńska.

Zajęcia prowadzone są przez mgr Bartosza Śliwińskiego w czwartki (salki katechetyczne parafii pw. Św. Jana Chrzciciela) od godz. 17:00.


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Trzcianecki Dom Kultury
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
Tel/Fax: 67 216-20-16
Internet: www.tdk.trzcianka.com.pl
E-Mail: tdk@trzcianka.com.pl
Odwiedziło nas łącznie 341
unikatowych użytkowników