Witaj!


Kalendarium wydarzeń

 

2011 ROK 

 

14 grudnia na Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Piosenek Świątecznych, który odbywał się w Trzciance, pierwsze nagrody w odpowiednich kategoriach zdobyli: Marta Grela, Olga Wilant, Agata Wilant, Patryk Marek, Ilona Kotiuszko oraz tercet "Divino Canto". Drugie nagrody zdobyły: Aleksandra Purtak, Marta Żabicka, Marta Bródka.Wyróżnione zostały także Angelika Kozak i Marta Strzałko.


12 grudnia   na Powiatowym Festiwalu Piosenek Świątecznych Anglo i Niemieckojęzycznych, który odbywał się w Trzciance Agata Wilant zajęła pierwsze miejsce a drugie przypadło Marcie Greli.


10 grudnia w Trzciance przy ul. Kościuszki nieopodal wiekowego platana odbył się jarmark świąteczny pt. "Boże Narodzenie z Warsztatami".  Imprezę zorganizowały Warsztaty Terapii Zajęciowej przy wydatnej pomocy TDK. Mieszkańcy Trzcianki mogli robić przedświąteczne zakupy i posłuchać zespołów i solistów z TDK: chóru Pasjonata, zespołu Małolaty, Kajetana Lewkowicza, Orkiestry Dętej, Patryka Marka z Divino Canto. Kulminacyjnym punktem programu była licytacja bombek.


2 grudnia  o godzinie 17.00 odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej XVI Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii PORTRET. Na wystawie zaprezentowano 102 fotografie 48 autorów. Wystawa czynna była do 16 grudnia.


24 listopada  zespół MAŁOLATY spotkał się z publicznością podczas Jesiennej Biesiady, która rozpoczęła się o godzinie 17.30 w TDK. Zespół MAŁOLATY podczas  koncertu zaprezentował między innymi piosenki z repertuaru Ireny Santor, Marii Koterbskiej, a także śląskie szlagiery. 


 22 listopada  Ola Purtak i Patryk Marek uczestniczyli w Powiatowym Festiwalu Piosenki "Cecyliada" w Trzciance i każde z nich otrzymało I Nagrodę


22 listopada w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela koncertował Chór Pasjonata. Koncert miał miejsce w związku ze wspomnieniem liturgicznym św. Cecylii, patronki m.in.: muzyków, chórzystów, lutników. Koncert poprzedziła msza święta w której udział wziąl również Chór Pasjonata.


19-20 listopada Łukasz Gocławski i Marta Strzałko brali udział w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej "Reflektor" w Koszalinie. Przewodniczył komisji konkursowej znany aktor Artur Barciś. Łukasz wyśpiewał III Nagrodę.


18 listopada w Trzcianeckiej Akademii Filmowej widzowie obejrzeli dwie francuskie komedie wyreżyserowane przez Danego Boona. O godzinie 17.00 "Jeszcze dalej niż północ" a o godzinie 19.00 "Nic do oclenia".  Po ostatniej projekcji odbyła się dyskusja którą poprowadził filmoznawca Leszek Czujewicz.


17-19 listopada Łukasz Gocławski uczestniczył w Finale Ogólnopolskiego Konkursu piosenek Jeremiego Przybory w Kutnie. 


12-13 listopada  w Bytomiu odbył się otwarty Puchar Polski Liberty Cup w Judo Juniorów i Juniorek Młodszych. Zawodnicy  TDK Judo Trzcianka zaliczyli tam udany występ. Paula Kułaga zdobyła złoty medal w kategorii wagowej +70 kg, a jej kolega Tomasz Lizut zajął 7 miejsce w kategorii +55 kg.


11 listopada  w Trzciance uroczyście obchodzono 93. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. TDK wspierał organizatorów nagłośnieniem w czasie ceremonii składania kwiatów w miejscach pamięci oraz uroczystej akademii, która odbyła się w hali Sportowo-Widowiskowej.  Ponadto w uroczystościach brała udział Orkiestra Dęta TDK, a podczas uroczystej akademii śpiewali Ola Purtak i Patryk Marek.


9 listopada miał miejsce w sali TDK wernisaż wystawy pokonkursowej XXIV Powiatowego Konkursu Twórczości Ludowej i Amatorskiej. Na wystawie zaprezentowano prace  32 twórców nieprofesjonalnych. Wystawa czynna była od 14 do 23 listopada w godzinach 13.00 - 17.00.


6 listopada w Poznaniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego Dziewcząt i Chłopców - Gimnazjada. Zawodnicy klubu TDK Judo Trzcianka zdobyli tam następujace medale: Paula Kułaga złoty a Tomasz Lizut srebrny.


29 października we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorek oraz Juniorów i Juniorek Młodszych. W kategorii Juniorów i Juniorek Młodszych Paula Kułaga zdobyła  złoty medal, a Tomasz Lizut zajął 14 miejsce. Ponadto Paula Kułaga startując w kategorii Juniorów i Juniorek zdobyła srebrny medal. W turnieju startowali zawodnicy z Ukrainy, Niemiec, Angli, Belgii i Holandii.


27 października  w sali TDK  o godzinie 17.00  na poetyckim spotkaniu "Pejzaże Bieszczadzkie" młodzież z koła recytatorskiego działąjącego przy Zespole Szkół im H. Sienkiewicza w Trzciance recytowało wiersze Zbigniewa Herberta


20 października w sali TDK o godzinie 17.00 rozpoczął się wieczór autorski Karoliny Kubilus, autorki książki pt. "Serce nie słucha".


14 października w Trzcianeckiej Akademii Filmowej widzowie obejrzeli dwa filmy produkcji francuskiej. O godzinie 17.00 "Ostatnie tango w Paryżu" w reżyserii Bernardo Bertolucciego ( film powstał w 1972 roku w koprodukcji francusko włoskiej), a o 19.45 film z roku 2010 pt. "Studentki" wyreżyserowany przez Emmanuelle Bercot. Seanse odbywały się w kinie Serenada.


9 października Łukasz Gocławski w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Literackiej "W złotych płomieniach liści", w Białymstoku zdobył II Nagrodę. Nagrodę przyznało jury w składzie: Włodzimierż Nahorny, Janusz Strobel, Jan Wołek i Magda Umer


9 października Ola Purtak zdobyła I Nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu "Wesołe Piosenki" w Szczecinie.


7 października w Hali Sportowo-Widowiskowej rozpoczął się VII Ogólnopolski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych zorganizowany przez Olimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny Wielkopolskie-Poznań. TDK wspierał organizatorów przy nagłośnieniu i prowadzeniu imprezy.


1 października w Warszawie podczas Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo zawodniczka Sekcji Judo TDK Paula Kułaga zdobyła złoty medal w swojej kategorii wagowej.


22 września o godzinie 17.00 w sali wystawowej TDK otwarto wystawę zorganizowaną dzięki uprzejmości Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile pt. "Kobieta twórca - kobieta temat w malarstwie, rysunku, grafice."


17 września na Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się festyn zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podczas którego swoje umiejętności zaprezentowali m.in. młodzi wokaliści ze Studia Piosenki Divino Canto: Łukasz Gocławski, Aleksandra Purtak, Marta Strzałko i Patryk Marek. Sprawnością fizyczną popisali się z kolei członkowie sekcji Judo TDK.


16 września  w kinie Serenada w Trzcianeckiej Akademii Filmowej miłośnicy interesującego kina mogli obejrzeć nagrodzony 6 Oskarami film Kathryn Biegelow "The Hurt Locker. W pułapce wojny". Drugim filmem była rumuńska produkcja pt. "Peryferie" w reżyserii Bogdana George Apetri.


28 sierpnia na stadionie OSiR obyły się Dożynki Gminne współorganizowane przez TDK. Mieszkańcy mogli podziwiać żywe tańce w wykonaniu "Zespołu Tańca Ludowego Cybinka - Grodzisk" z Grodziska Wlkp. Tancerzom ubranym w piękne stroje ludowe z różnych stron Polski towarzyszyła Kapela Ludowa "Po zagonach". Natomiast o dobry humor publiczności zadbał Kabaret Jurki przedstawiając swój najnowszy program pt. " W rodzinie". Dożynki zakończyły się zabawą. Do tańca grał zespół "Dream Kower".


27-28 sierpnia w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej w Kozienicach Łukasz Gocławski zdobył wyróżnienie.


5-7 sierpnia Łukasz Gocławski brał udział w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu "Młode talenty w blasku gwiazd" w Mrągowie i z rąk znanej artystki Doroty Miśkiewicz otrzymał I Nagrodę. Łukasza został również zaproszony do udziału w Koncercie Galowym Festiwalu Piosenki Kresowej w Mrągowie, który był transmitowany w telewizyjnej Dwójce i w telewizji Polonia.1lipca rozpoczęła się Wampiriada czyli VIII Wakacyjny Przegląd Horrorów. W czasie Przeglądu obejrzano 8 filmów, zaś w sobotę, 2 lipca 64 krwiodawców oddało w sumie 32 litry krwi. Wampiriada zakończyła się 3 lipca, w niedzielę losowaniem upominków pośród krwiodawców i wyborem Miss i Mistera Wampiriady 2011.


27 czerwca w Parku 1 Maja odbyło się Wielkie Malowanie. W  malarskiej zabawie wzięło udział 106 dzieci. Temat brzmiał " W górach, nad morzem i jeziorami". Każdy z małych artystów otrzymał słodki dyplom w postaci tabliczki czekolady zaś jury wyróżniło ponadto 45  autorów, a Alicja Andrzejczak, Patrycja Szandała i Weronika Ślazyk otrzymały nagrody.


24 czerwca na Nowej Plaży odbył się koncert przygotowany przez TDK z okazji Nocy Świętojańskiej.Publiczność mogła usłyszeć zespoły TFS i Zmaza. Gwiazdą wieczoru był Szymon Wydra i zespół Carpe Diem. Noc Świetojańska zakończyła się pokazem sztucznych ogni.


17 czerwca w Trzcianeckiej Akademii Filmowej zaprezentowano filmy w ramach repliki 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni. Widzowie zobaczyli: "Twist & Blood" wyreżyserowany przez Jakuba Czekaja, "Bon apetit"  Jakuba Maciejko i "Cudowne lato"  w reżyserii. Ryszarda Brylskiego.


9 czerwca  w sali Trzcianeckiego Domu Kultury swój koncert dał Zespół MAŁOLATY. Panie zaśpiewały znane i lubiane przeboje. Sala była wypełniona po brzegi.


2 czerwca odbył się wernisaż wystawy prezentującej  dorobek zespołów Trzcianeckiego Domu Kultury. Wystawa czynna była w dniach 3 - 17.06. 2011r.w godzinach 13.00 - 17.00.


26 maja w Czarnkowie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki. Udział w nim wzięli również wokalisci Divino Canto. Agata Wilant zajęła I miejsce, Aleksandra Purtak II, zaś Marta Bródka zajęła III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Ilona Kotiuszko i Patryk Marek.


14 maja podczas Regionalnego Konkursu "Cztery Pory Roku" Marta Bródka ze Studia Piosenki DIVINO CANTO zdobyła II Nagrodę.


13 maja  Łukasz Gocławski ze Studia Piosenki DIVINO CANTO zdobył II Nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu EKOPIOSENKA, który odbywał się w Legnicy.


13 maja Trzcianecka Akademia Filmowa zaprezentowała kinomanom dwa filmy: dokumentalny pt. "Śmietnisko" w reżyserii Lucy Walker i fabularny pt. "Pogorzelisko"  wyreżyserowany przez Denisa Villeneuv'a. Dyskusje po projekcjach poprowadził filmoznawca Leszek Czujewicz.


3 maja  w Kaplicy p.w. Matki Bożej Saletyńskiej odbył się koncert poetycko-chóralny w wykonaniu Chóru "Pasjonata" z TDK i grupy teatralnej "Lotka" z MDK.


2 maja na Regionalnym Festiwalu TALENT w Wieleniu II Nagrodę zdobyła Marta Grela. III Nagrodę i Nagrodę Specjalną Dyrektora GOK w Wieleniu przyznano Łukaszowi Gocławskiemu, a Wyróżnienie przypadło Aleksandrze Purtak. Młodzi wokaliści należą do Studia Piosenki DIVINO CANTO z TDK


2 maja  o godzinie 17.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej rozpoczął się koncert pt. "Majowe Country" Na scenie pojawił sie zespół Czas na Grass z Nowej Soli. Po  występie tego bluegrassowego zespołu nadszedł moment by na scenie zaprezentował się legendarny  zespół Zayazd. "Majowe Country" zakończyło się około godziny 20.30.


27 kwietnia  o godzinie 17.00 w sali TDK, odbył się wernisaż wystawy  "Uliczne Notatki",  na którym zaprezentowano fotografie poznańskiego artysty fotografika Pawła Kosickiego.


16 kwietnia w sali Spóldzelni Mieszkaniowej L-W Poznański Kwintet Akordeonowy dał ponad godzinny koncert. Muzycy przyjechali na zaproszenie TDK. Koncert rozpoczął się o godzinie 18.00.  W wypełnionej po brzegi sali rozbrzmiewała muzyka m. in. : W. A. Mozarta, A. Chaczaturiana, S. Joplina czy St. Moniuszki.


9 kwietnia podczas zawodów judo w Sobótce k/ Wrocławia doskonale spisali się podopieczni p. J. Jopka,  zawodnicy TDK Judo Trzcianka: Tomasz Lizut i Paula Kułaga, zdobywając prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży juniorów młodszych w judo. Finały odbędą się w Białymstoku w dniach od 30.04. do 3.05. 2011r.


8 kwietnia br. w Trzcianeckiej Akademii Filmowej pokazano dwa polskie filmy.O godzinie 17.00 rozpoczął się seans filmu Jacka Borcucha pt. "Wszystko co kocham", a o godzinie 19.00 filmu Marcina Wrony pt. "Chrzest".  Po ostatnim seansie rozpoczeła się dyskusja, którą prowadził fimoznawca Leszek Czujewicz.  


2 kwietnia obradowało jury X Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Dzieci i Młodzieży - Koszalin 2011 - "Człowiek, świat, przyroda". Na konkurs nadesłano 2290 zdjęć 487 autorów. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Mikołaj Dziedzic za pracę "Port" i Zosia Sawicka za zestaw prac "Autoportret". Ponadto do ekspozycji swoje prace zakwalifikowali: Ada Podgórska, Marta Zborowska, Magdalena Ziółkowska i Marta Żabicka. Wymienieni autorzy są członkami grupy fotograficznej TDK.


 24 marca o godzinie 17.00 w galerii Trzcianeckiego Domu Kultury odbył się wernisaż 34. Przeglądu Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego SALON PILSKI ART 2010. Przegląd organizowany jest przez Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. Na wystawie w TDK zaprezentowano prace 19 artystów. Wystawa czynna była w dniach 25.03. - 8.04.2011r.


11 marca w Trzcianeckiej Akademii Filmowej zaprezentowano dwa francuskie filmy. O godzinie 17.00 wyświetlono film wyreżyserowany przez Bruno Dumonta pt. "Hadewijch".  O godzinie 19.00 licznie zgromadzeni w kinie Serenada widzowie obejrzeli film pt. "Ludzie Boga"  w reżyserii Xaviera Beauvois. Po drugim seansie widzowie dzielili się swymi wrażeniami podczas dyskusji, którą prowadził filmoznawca Leszek Czujewicz.


26 lutego w Kaczorach odbył się Ogólnopolski Turniej Judo Juniorów Młodszych i Dzieci. Organizatorem tego turnieju był Urząd Gminy Kaczory, a puchary dla najlepszych zawodników i drużyn ufundował senator Henryk Stokłosa. W zawodach tych nie zabrakło reprezentantów klubu TDK Trzcianka, którzy w gronie 29 startujących klubów zajęli 12 miejsce. Indywidualnie bardzo dobry występ zanotowała Paula Kułaga, która pewnie zwyciężyła swoją kategorię wagową +70kg i została wybrana wśród trenerów najlepszą zawodniczką turnieju. Wszystkie walki wygrała przez ippon, pokonując reprezentantki naszego kraju. W zawodach tych dobre piąte miejsce zajął Tomasz Lizut, a siódme miejsca zajęli Damain Waluk i Jakub Waluk.


19 lutego w Poznaniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wojewodztwa Wielkopolskiego Juniorek w Judo. W zawodach tych wystartowała zawodniczka klubu TDK Trzcianka Paula Kułaga. W tej kategorii wiekowej był to pierwszy start tej zawodniczki, jak się okazało był to występ bardzo udany. Paula zdobyła tytuł wicemistrzyni Wielkopolski. Wszystkie swoje pojedynki wygrała przed czasem, jedynie w walce finałowej uległa zawodniczce z Gwardii Łódź.


 W dniach 18-19 lutego trwały w Trzciance Dni Zbigniewa Seiferta. TDK był organizatorem koncertu Mateusza Smoczyńskiego&New Trio oraz  Adama Bałdycha&Damage Control który odbył się 19 lutego o godzinie 18.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej. Organizacyjnie wspierał dom kultury pan Bogdan Ratajczak, który był również pomysłodawcą tego jazzowego wydarzenia, oraz dyrekcja Hali Spotowo- Widowiskowej. Koncert mogliśmy zorganizować dzięki sponsorom, którzy w części sfinansowali to przedsięwzięcie.


18 lutego Trzcianecka Akademia Filmowa prezentowała dwa filmy. O godzinie 17.00 odbyła się projekcja filmu w reżyserii Mariusza Grzegorzka pt. "Jestem twój", a o19.00 widzowie mogli zobaczyć debiut fabularny Pawła Sali pt. "Matka Teresa od kotów". Członkowie Akademii spotkali się jak zawsze w kinie Serenada. Po projekcjach wywiązała się żywa dyskusja.


17 lutego o godzinie 17.00 w sali wystawowej TDK otwarto wystawę "Ikona wspólnym dziedzictwem" na której pokazano ikony wykonane przez Andrzeja Binkowskiego ikonopisarza z Piły. Wystawa odbyła się w ramach XXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej i została przygotowana wspólnie z trzcianecką Biblioteką Parafialną. Wystawę można było oglądać w dniach 18.02 - 3.03.2011r.


1 lutego o godzinie 11.00 dzieci z Łomnicy i okolic w tamtejszej szkole podstawowej mogły zobaczyć spektakl pt. "Żółw i zając" w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego ART-RE z Krakowa. Natomiast o godzinie 13.00 to samo przedstawienie obejrzały dzieci z Trzcianki. Spektakl krakowscy aktorzy zaprezentowali w sali TDK.


28 stycznia o godzinie 17.00 w sali Trzcianeckiego Domu Kultury odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu MAŁOLATY. Zespołem dyrygował Adam Lewicki.


26 stycznia o godzinie 16. 00 odbyła się pierwsza próba Chóru Dziecięcego. W sali prób stawiło się siedmioro dzieci.


24 stycznia  Grupa Trzeciego Wieku spotkała się w Trzcianeckim Domu Kultury z Mieczysławem Ślesickim -  trzcianeckim pisarzem. M. Ślesicki opowiadał o swojej twórczości. Wiele miejsca poświęcił ostatniej swojej powieści pt. "Kopuła".


23 stycznia w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej o godzinie 12.00 miał miejsce koncert kolęd Orkiestry Dętej Trzcianeckiego Domu Kultury i Chóru Cantilena z Obornik.


20 stycznia  o godzinie 17.00 odbył się wernisaż wystawy malarstwa Pani Anny Gil. W sali wystawowej TDK można podziwiać pejzaże wykonane przez artystkę akwarelą lub farbami olejnymi. Wystawa czynna będzie do 4 lutego w godzinach od 13.00 do 17.00.


15 stycznia  Studio Piosenki Divino Canto pojechało do Torunia by wziąć udział w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych.
Zespół "Divino Canto" - I Nagroda w kategorii od 16 do 18 lat.
Ola Purtak -  II Nagroda w kategorii od 7 do 12 lat.
Patryk Marek -  II Nagroda w kategorii od 7 do 12 lat.
Marta Grela -  Wyróżnienie w kategorii od16 do 18 lat.


14 stycznia o godzinie 17.00 kinomani spotkali się w kinie Serenada w ramach Trzcianeckiej Akademii Filmowej by obejrzeć dwa filmy. Tegoroczne spotkania w TAF zainaugurował obraz wyreżyserowany przez izraelskiego reżysera Samuela Maoza pt. "Liban". Natomiast o godzinie 19.00 rozpoczęła się projekcja filmu w reżyserii Jerzego Skolimowskiego pt. "Essential Killing".  Po drugim pokazie rozpoczęła się dyskusja prowadzona przez Leszka Czujewicza


13 stycznia  Wokaliści ze Studia Piosenki Divino Canto brali udział w Powiatowym Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych w Wieleniu zdobywając tam nastepujące nagrody:
Karolina Drajewska -  I Nagroda w kategorii kl. I-III.
Ola Purtak -  I Nagroda w kategorii kl.IV-VI
Patryk Marek -  I Nagroda w kategorii kl.IV-VI.
Sebastian Pawlaczyk -  III Nagroda w kategorii kl. IV-VI.


9 stycznia -- Półgodzinny występ zespołów i solistów Studia Piosenki Divino Canto  w XIX Finale WOŚP w Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance.


 9 stycznia  Debiut zespołu The Royals. Zespół powstał jesienią 2010 roku w Trzcianeckim Domu Kultury. Tutaj ma próby a także jego członkowie szlifują indywidualnie swoje umiejętności. Grupa wykonuje covery znanych utworów muzyki rockowej a także opracowuje swoje, autorskie kawałki. Mimo bardzo krótkiego okresu działania mają na koncie koncert w XIX Finale WOŚP w Hali Sportowo - Widowiskowej w Trzciance.Był to ich pierwszy publiczny występ. W skład zespołu wchodzą:
Wokal-  Daniel Bujak
Bas-   Patryk Długi
Perkusja-  Patryk Kapitańczyk
Gitara-   Bartosz Lewkowicz


8 stycznia członkinie Sudia Piosenki Divino Canto wzięły udział w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych w Sobocie przywożąc stamtąd nastepujące nagrody i wyróżnienia:
Ola Purtak - I Nagroda w  kategorii od 8 do 12 lat
Agata Wilant-  II Nagroda i nagroda specjalna od zespołu "Audiofils" w kategorii od 13do 16 lat
Marta Grela -  Wyróżnienie w kategorii od 16 do 18 lat


 

 

 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Trzcianecki Dom Kultury
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
Tel/Fax: 67 216-20-16
Internet: www.tdk.trzcianka.com.pl
E-Mail: tdk@trzcianka.com.pl
Odwiedziło nas łącznie 341
unikatowych użytkowników