Witaj!


Wystawy

15.11.2016
Wystawa - Twórcy nieprofesjonalni

 W Trzcianeckim Domu Kultury otwarta została wystawa XXIX Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej, w którym mogli wziąć udział  twórcy amatorzy z terenu Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego.

 W tym roku do konkursu przystąpiło 25 autorow, którzy przygotowali 146 prac – wśród nich obrazy olejne, pastele, hafty krzyżykowe, richelieu, rzeźby i płaskorzeźby, witraże, rysunki i inne. - W tym roku obradowało się ciekawie. Obrady nie były łatwe, ale przyczyną nie była ilość prac, lecz ich wysoka jakość. Stąd trudny wybór poszczególnych miejsc – podsumowuje Elżbieta Wasyłyk, malarka, przewodnicząca Jury.
 W tym roku po raz pierwszy regulamin przeglądu zakładał podział na trzy kategorie: malarstwo, rękodzieło i rzeźba.
 W kategorii malarstwo (które było reprezentowane przez największą ilość twórców): I nagrodę zdobył Piotr Szlanga za lekkie, malarskie i afirmatywne przedstawienie duktu leśnego, II nagrodę  otrzymała Ewa Krawczyk za pastel olejny „bez tytułu”, za jego siłę wyrazu i za rzetelny warsztat, III nagrodę ex aequo otrzymali (w kolejności alfabetycznej): Anna Gil za barwny klimat i piękne światło w obrazie pt. „Cynie na kufrze”, Bożena Gradek za swobodę kolorystyczną i warsztatową w obrazie pt. „Rześkość” oraz Jan Pawlak za intrygującą malarską przestrzeń w obrazie pt.: "Tulipany na polach Holandii”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Marta Mazur za niebanalny, przykuwający uwagę miejski pejzaż pt. „Zmierzch zimą”.
 W kategorii rzeźba: I nagrodę otrzymał Jerzy Komoń za zwięzły i liryczny portret.
 W kategorii rękodzieło:  I nagrodę otrzymali Państwo Irena i Piotr Jagłowie za interesującą formę i bardzo dobrą koncepcję barwną i estetyczną w zestawie witraży: „Ryba”, „Jeleń” i „Tulipany”, II nagrodę otrzymała Danuta Joachimiak za zestaw haftu Riechelieu za jego rozmach kompozycyjny i efektowne rozwiązania kolorystyczne, III nagrodę otrzymała Urszula Stachowska za formę wywołującą radość i satysfakcję estetyczną.
 Ponadto jury postanowiło przyznać dwa  wyróżnienia honorowe: Tadeuszowi Fijałowi za intarsję pt. „Meteory” jako przykład wysokich umiejętności unikalnej sztuki zdobniczej, oraz Marii Król za ikonę w której znaleźć można światło i skupienie.
 Wystawa czynna była do10 do 22 listopada.

Marek Joachimiak
Wróć

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Trzcianecki Dom Kultury
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
Tel/Fax: 67 216-20-16
Internet: www.tdk.trzcianka.com.pl
E-Mail: tdk@trzcianka.com.pl
Odwiedziło nas łącznie 341
unikatowych użytkowników