Witaj!


Kalendarium wydarzeń

16 grudnia w odbył się VI Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez WTZ Caritas  i TDK.


8 grudnia  w Hotelu Ajaks odbyło się spotkanie z wolontariuszami i ich podopiecznymi w ramach Gminnego Dnia Wolontariusza i Osób Niepełnosprawnych.


8 grudnia  w Hali Sportowo-Widowiskowej odbyły się Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z naszej gminy.


4 grudnia Orkiestra Dęta Trzcianeckiego Domu Kultury koncertowała Matki Bozej Saletyńskiej.


2 grudnia o godzinie 17 w sali Trzcianeckiego Domu Kultury otwarto wystawę pokonkursową XXI Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii PORTRET. Wystawa czynna była do 16 grudnia.


11 listopada obchodzono uroczyście w Trzciance 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.


10 listopada  o godzinie 17 w Trzcianeckim Domu Kultury otwarto wystawę pokonkursową XXIX Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej. Wystawa czynna była do 22 listopada.


20 października otwarto wystawę pt. "Starostowie". Można było na niej zobaczyć prace Marcina (ojca), Piotra (syna), i Artura (syn) Starostów. Wystawa czynna była do 28 października.


16 października Chór Trzcianeckiego Domu Kultury Pasjonata wziął udział w XXI Powiatowym Święcie Pieśni i Muzyki, które odbyło się w Wieleniu.


15 października Zespół TDK MAŁOLATY wziął udział w obchodach Jubileuszu 40-lecia Zespołu Śpiewaczego Lubuszanki w Lubaszu.


9 października Orkiestra Dęta Trzcianeckiego Domu Kultury wzięła udział w koncercie pt. "Pozdrowienia dla Wielenia", który odbył się w tamtejszym kościele.


7 października Senioriada, na scenie pojawiły się zespoły: Borówczanki, Cykady, Lubaszanki, Zespół Pieśni Trzcianeckiego Domu Kultury Malwy z Siedliska i Małolaty z TDK.


1 pażdziernika    w Oleśnicy k/ Wrocławia  odbył się Puchar Polski Seniorów w Judo. Zawodniczka TDK Judo, podopieczna trenerów Józefa i Tomasz  Jopków, Paula Kułaga zdobyła brązowy medal.


1 października udział Chóru Trzcianeckiego Domu Kultury PASJONATA w Sudeckich Dniach Muzyki Chóralnej w Kotlinie Kłodzkiej.


29 września otwarcie wystawy fotografii Małgorzaty Chwalisz. wystawa czynna była do 14 października.


16-17 września  w Maladze (Hiszpania)  odbyły się Mistrzostwa Europy w Judo Juniorek . W  Mistrzostwach wystartowała Paula  Kułaga zawodniczka T D K  Judo Trzcianka. Podopieczna trenerów  Józefa i Tomasza Jopków zajęła  V miejsce.


10 września KORSO Dzień Działkowca 2016.


3 września Dożynki Gminne POKRZYWNO 2016.


6 sierpnia projekt artystyczny Jestem. W programie wystawa malarstwa Piotra Paraniaka (galeria TDK) , oraz koncerty: Natalii Nowaczyk  "Impresja na głos solo i fortepian" i Bodo...Tanga - koncert Charytatywny (Dom Pomocy Społecznej i Park 1-Maja).


29 lipca Wakacyjne granie z TDK. W Parku 1-Maja grał zespół Arranzer.


24 lipca uroczyste otwarcie ulicy Kościuszki i nowej siedziby Trzcianeckiego Hospicjum.


1-3 lipca na Nowej Plaży nad jeziorem Sarcz odbyła się Wampiriada czyli XIII Wakacyjny Przegląd Horrorów.


24 czerwca na Nowej Plaży nad jeziorem Sarcz odbyła się Noc Świętojańska. Na scenie wystąpiły trzcianeckie zespoły: Ribs in Coce oraz Music Jumpers. Gwiazdą nocy był zespół KOMBII. Koncert zakończył pokaz ogni sztucznych przygotowany przez firmę VecoArt.


20 czerwca po raz pierwszy na placu zabaw przy Trzcianeckim Domu Kultury odbyło się Wielkie Malowanie. Tematem było Euro 2016. W zabawie wzięło udział około 100 dzieci.


29 maja w sali kinowej SMLW w Trzciance odbył sie koncert muzyki operetkowej z okazji Dnia Matki, przygotowany przez TDK. Publiczność słuchała Kwartetu Smyczkowego ARTE CON BRIO i solistów Opery Bydgoskiej.


19 maja w sali TDK odbył się wernisaż corocznej wystawy prezentującej dokonania grup zainteresowań działających w TDK pt. "Mistrzowie i uczniowie". Wystawa czynna była do 27 maja.


7 - 8 maja  w Kownie na Litwie odbył się  Puchar Europy Juniorek w Judo w którym startowała podopieczna trenerów  Józefa i Tomasza Jopków, zawodniczka TDK Judo Trzcianka Paula Kułaga  zdobywając brązowy medal  w wadze  78 kg.


1 maja w Parku 1 maja odbyła się Majówka z Trzcianeckim Domem Kultury. Na scenie pojawili się: Alberto Amati, Jacek Klesyk i Krzysztof Kis.


21 kwietnia w galerii TDK odbył sie wernisaż wystawy Stanisława Madajczaka "Haft i rzeźba". Wystawę przygotowano w ramach XXXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Wystawe zwiedzać było można do 29 kwietnia.


20 kwietnia w ZST w Trzciance odbyłą się ostatnia projekcja w ramach O!PLA 2106 r. Tym razem publiczność oceniała filmy w kategoriach "Animowane fraszki" i "Formanimy".


19 kwietnia koncert zespołu Małolaty w DPS Trzcianka.


13 kwietnia w ZST w Trzciance widzowie oglądali Animowane wideoklipy. To kolejna kategoria animacji prezentowana podczas
O!PLA 2016
.


12 kwietnia w sali TDK uczniowie klas trzecich oglądali bajki animowane w ramach O!PLA 2016 - Teraz dzieci mają głos.


11 kwietnia w sali TDK przedszkolaki oglądały  bajki w ramach O!PLA 2016 - Teraz dzieci mają głos.


9 - 10 kwietnia we włoskim Ligano Paula Kułaga, zawodniczka Judo TDK Trzcianka, wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy Juniorek.


6 kwietnia w ZST w Trzciance miała miejsce kolejna odsłona O!PLA 2016. Podczas pokazu widzowie oglądali filmy z kategorii OFF&GO.


2 kwietnia w Kątach Wrocławskich  odbyły się Mistrzostwa Polski  Juniorek w Judo. w tych zawodach wystartowała podopieczna  trenerów  Józefa i Tomasza Jopków Paula Kułaga  , która  zdobyła złoty medal tym samym została  Mistrzynią  Polski Juniorek  w Judo  kategorii  wagowej 78 kg w roku 2016. To ogromny sukces zawodniczki naszego klubu  T D K  Trzcianka.


30 marca w ZST w Trzciance odbył się pokaz animowanych filmów szkolnych. Seans odbył się w ramach IV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2016.


23 marca ruszyła w Trzciance IV edycja Ogółnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2016. Pierwsza festiwalowa projekcja odbyła się o godzinie 17 w Zespole Szkół Technicznych w Trzciance. Widzom zaprezentowano 84 minutowy zestaw filmów studyjnych. 


18 marca  w Trzciance przy ulicy kościuszki odbył się IV Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez trzcianeckie Warsztaty Terapii Zajęciowej "Caritas". TDK był współorganizatorem imprezy.


13 marca zespół Trzcianeckiego Domu Kultury Małolaty koncertował w Siedlisku z okazji Dnia Kobiet.


6 marca z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet odbył sie kocert Andrzeja Rybińskiego.


3 marca w Trzciance obchodzono uroczyście 285. Rocznicę Nadania Praw Miejskich.


4 lutego - wernisaż wystawy prac Marty Bielawskiej pt. "W drodze". Wystawa czynna była do 12 lutego.


29 stycznia - koncert kolęd w Trzcianeckim Domu Kultury w wykonaniu zespołu Małolaty.


26-28 stycznia - instruktor Trzcianeckiego Domu Kultury, Adam Lewicki prowadził warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych o sprzęcie nagłośnieniowym.


16 stycznia  - udział Zespołu Pieśni Trzcianeckiego Domu Kultury "Malwy" z Siedliska w IV spotkaniu zespołów śpiewaczych pt. "Hej kolęda, kolęda..." w Lubaszu, organizowanym przez Towarzystwo Seniorów "Słoneczko" wraz z zespołem "Borówczanki" i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubaszu.


 14 stycznia - otwarcie wystawy "Islandia w obiektywie Lucjana Rutkowskiego". Wystawa czynna była do 22 stycznia.


3 i 10 stycznia. koncert chóru Trzcianeckiego Domu Kultury "Pasjonata" w Kościele parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance oraz Matki Bożej Saletyńskiej w Trzciance.


9 stycznia - udział Orkiestry Dętej TDK w VI edycji festiwalu "Kolędowanie na Fredry" w Poznaniu, organizowanym przez Stowarzyszenie "Musica Nostra", Parafię Rzymskokatolicką pw. Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu oraz Chór Cantanti.


 


 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Trzcianecki Dom Kultury
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
Tel/Fax: 67 216-20-16
Internet: www.tdk.trzcianka.com.pl
E-Mail: tdk@trzcianka.com.pl
Odwiedziło nas łącznie 341
unikatowych użytkowników