Witaj!


Kalendarium wydarzeń

15 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej obchodzono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uroczystości uświetnił występ "Tercetu Egzotycznego".


 9 grudnia w sali Spółdzielni ML w Trzciance TDK zorganizował koncert pt. "Romanse Rosyjskie". Publiczność oklaskiwała śpiew Antona Michaiłowa i grę Andija Melnyka na akordeonie oraz Mariana Lomacha na skrzypcach.


7 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej odbyły się jasełka. na scenie prezentowały się przedszkolaki z naszych gminnych przedszkoliTDK był współorganizatorem imprezy.


6 grudnia 2015 r. w Gorzowie Wlkp. odbył się Międzynarodowy Turniej Młodzików i Dzieci  w Judo . Młodzi judocy z TDK Judo Trzcianka wypadli znakomicie zdobywając złote medale. Byli to: Sebastian  Skorupski , Szymon Drewnowski , Mateusz Dolny , Kacper Witkowski , srebrny medal zdobył Aleksander Połczyński , a  brązowe Judyta Kołotusza , Filip Wojtas  , Adrian Drewnowski ,  V miejsce  zajął  Roland Tymiec.


4 grudnia w galerii Trzcianeckiego Domu Kultury odbył sie wernisaż wystawy XX Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii PORTRET.


23 listopada o godzinie 17.00, w sali TDK rozpoczęła się Jesienna Biesiada z Małolatami.


22 listopada o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej Rychliku zorganizowany został koncert "Pejzaż bez Ciebie - piosenki Ireny Jarockiej" z udziałem Zespołu Pieśni TDK "Malwy" z Siedliska pod kierunkiem Łukasza Bagrowskiego.


 

19 listopada w kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej wystąpił chór Cantilena z Obornik. Chór wystąpił prezentując pieśni patriotyczne.


15 listopada odbył się w Lipnie koło Leszna Międzynarodowy Turniej Dzieci w Judo. Łącznie wzięło w nich udział 216 zawodników z 21 klubów sportowych, również z Niemiec. Podopieczni Józefa i Tomasza Jopków z sekcji Judo Trzcianeckiego Domu Kultury spisali się bardzo dobrze i zdobyli medale: złoty – Adrian Drewnowski, srebrny – Szymon Drewnowski, brązowy – Judyta Kołotusza. Ponadto, dobre V miejsce zajął Kacper Witkowski.


12 listopada  galerii TDK otwarto wystawę pokonkursową XXVIII Powiatowego Konkursu Twórczości Ludowej i Amatorskiej. Wystawa czynna była do 20 listopada.


11 listopada Zespół Pieśni Trzcianeckiego Domu Kultury Malwy z Siedliska zaprosił mieszkańców  Siedliska na koncert do tamtejszej sali wiejskiej. W programie znalazły się utwory popularne i patriotyczne.


11 listopada w Trzciance obchodzono 97. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. TDK był odpowiedzialny za przebieg imprezy.


6 listopada  w kinie Serenada o godzinie 17.00 rozpoczął się koncert zorganizowany przez TDK pt. " Czy mnie jeszcze pamiętasz" w wykonaniu zespołu "Ciała pedagogiczne".


27 października w kinie Serenada, o godzinie 19.00 odbył się koncert jazzowy zorganizowany przez TDK. Na scenie publiczność podziwiała Kwartet Jana Ptaszyna Wróblewskiego, który wystąpił w składzie: Wojciech Niedziela (fortepian), Marcin Jahr (perkusja), Andrzej Święs (kontrabas), Jan Ptaszyn Wróblewski (saksofon).


17 października w Hali Sportowo-Widowiskiej świętowano Dzień Seniora i 10-lecie zespołu Cykady.


27 września w Trzciance odbył się XXXIII Międzynarodowy Bieg Uliczny im. Tadeusza Zielińskiego. TDK znalazł się w gronie organizatorów tej imprezy obok Młodzieżowego Domu Kultury i Hali Sportowo-Widowiskowej.


17 września  w Trzcianeckim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Mariana Folerzyńskiego pt. "Cztery pory roku". Wystawa czynna była do 2 października.


29 sierpnia w Siedlisku odbyły się Dożynki Gminne.


15 sierpnia  w Parku 1 Maja Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych Poznań Brass zabrał publiczność w "Muzyczną podróż przez świat".


26 lipca w Parku 1 Maja odbyła się Biesiada Disco Polo. Na scenie wystąpił duet "Mr Marecky" i zespół "Mikesh".


4 lipca zespoły Trzcianeckiego Domu Kultury: "Małolaty" i "Zespól Pieśni Malwy z Siedliska" wzięły udział w V Wielkopolskim Przeglądzie Zespołów Wokalnych w Chojnie.


3-5 lipca na Nowej Plaży nad jeziorem Sarcz trwała Wampiriadaczyli XII Wakacyjny Przegląd Horrorów. Fani horrorów obejrzeli 8 filmów, a w sobotę, 4 lipca w czasie akcji krwiodawczej udało się zebrać prawie 20 litrów krwi.


29 czerwca w Parku 1 Maja odbyło się Wielkie Malowanie. Temat brzmiał; "Dziwne maszyny i roboty". W zabawie wzięło udział stu małych amatorów malowania w plenerze.


26 czerwca na Nowej Plaży o godzinie 20 rozpoczęła się Noc Świętojańska. Wystąpiły zespoły: Music Jumpers (TDK), Free Life, a gwiazdą tej nocy był zespół PIERSI. Wszystko zakończył pokaz ogni sztucznych przygotowany przez firmę Art-Veco z Poznania.


20 czerwca  Zespół Pieśni Trzcianeckiego Domu Kultury "Malwy" z Siedliska wystąpił w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Była to obrana pracy dyplomowej, instruktora TDK i opiekuna zespołu Łukasza Bagrowskiego, który studiował na tej uczelni na kierunku - pedagogika tańca.


20 czerwca w Łomnicy odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki Dziecka i Ojca. TDK wspomagał organizację imprezy nagłośnieniem i konferansjerką.


14 czerwca   o godzinie 15.00 w Parku 1 Maja rozpoczął się koncert orkiestr dętych. Publiczność oklaskiwała Młodzieżową Orkiestrę Dętą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżu Wlkp., Orkiestrę Dętą Rogozińskiego Centrum Kultury im. Edmunda Korybalskiego i Orkiestrę Dętą Trzcianeckiego Domu Kultury.


7 czerwca  w Lipnie k/ Leszna odbył  się Ogólnopolski Turniej w Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Burmistrza  Lipna. Zawodnicy TDK Judo Trzcianka przywieźli stamtąd wiele medali:  Adrian Drewnowski, Szymon Drewnowski zdobyli złote medale, srebrny medal wywalczył Mateusz  Kowalczyk, a  brązowe  - Filip Wojtas i Judyta Kołotusza.  Ponadto najlepszym zawodnikiem w grupie dzieci został Adrian  Drewnowski. W zawodach  wystartowało 220 zawodników  z  27 klubów. 


28 maja w galerii TDK otwarto  doroczną wystawę "Mistrzowie i Uczniowie". Wystawa była czynna do 12 czerwca.


24 maja w sali kinowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Trzciance odbył się koncert zorganizowany przez TDK z okazji Dnia Matki.


17 maja Orkiestra Dęta Trzcianeckiego Domu Kultury wzięła udział w Majówce z Orkiestrami w Jastrowiu.


17 maja w Parku 1 Maja odbyła się Biesiada Show z udziałem zespołu LooLa. Obecni na tym spotkaniu mogli posłuchać piosenek biesiadnych, przebojów disco z lat 70-tych, i szlagierów z lat 60 - 90.


16 maja Chór Trzcianeckiego Domu Kultury Pasjonata występował w Goraju podczas XXI Wielkopolskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej.


16 maja  w Oleśnicy k/ Wrocławia  odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej  Olimpiady  Młodzieży  w Judo  4 województw:  opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Podopieczni trenerów  Józefa  i Tomasza  Jopków wypadli znakomicie bo kwalifikacje  do finałów  OOM  , które odbędą się  w dniach  20-21 czerwca 2015 r. w Luboniu  k/ Poznania  wywalczył Roland  Tymiec ( waga 50 kg),  rezerwowym zaś zawodnikiem został  Kacper  Kozera  (waga + 90 kg), Obaj zawodnicy startują w barwach  T D K Judo  Trzcianka .


9-10 maja w Kownie (Litwa) odbył się Puchar Europy Juniorów i Juniorek  w Judo. W zawodach  wystartowało 325 zawodników z  25 państw. Podopieczna trenerów Józefa i Tomasza Jopków, zawodniczka TDK Trzcianka Paula  Kułaga zdobyła srebrny  medal i  wicemistrzostwo  Pucharu  Europy  w kategorii wagowej  78 kg.  Jest  to jej  najlepszy  wynik jak do tej pory w tym  roku.


1 maja w Hali Sportowo-Widowiskowej świętowali swoje jubileusze: Chór Pasjonata 10-lecie istnienia i Zespół Małolaty 15-lecie. Gościnnie wystąpił Zespół Pieśni z Siedliska "Malwy". Wszystkie trzy zespoły działają przy Trzcianeckim Domu Kultury.


26 kwietnia w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance odbył się koncert folk kapeli Góralska Hora pt. "Nuty góralskie z pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski". TDK zorganizował ten koncert z okazji pierwszej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II.


24 -25  kwietnia  w Kielcach  odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo . Po raz pierwszy w tej randze
zawodów  wystartowała  podopieczna  trenerów  Józefa i Tomasza Jopków Paula Kułaga, która, zdobyła srebrny medal i wicemistrzostwo  Polski  w kategorii wagowej  78 kg.  Zawodniczka  T D K  Trzcianka w finale  uległa Darii Pogorzelec  z  Gdańska.


24 kwietnia  w  TDK miał miejsce wernisaż wystawy : "Krótka historia człowieka według Elżbiety Wasyłyk - 25-lecie pracy twórczej". Wystawa czynna była do 30 kwietnia.


17 marca odbyły się uroczystości związane z nadniem imienia rondu przy zbiegu ulic: Prostej, Dąbrowskiego i Mickiewicza. Rondo nosić będzie imię Żołnerzy Wyklętych. TDK opowiedzialny był za nagłośnienie i konferansjerkę.


14 marca  w Pile, w hali  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej,odbył się Puchar Polski  Juniorek i Juniorów  w Judo . W zawodach  wystartowało  208 zawodników z 68 klubów  z całego kraju. Paula Kułaga zdobyła na tych zawodach złoty medal.


9 marca w Straduniu zespół Małolaty dał koncert z okazji Dnia Kobiet.


8 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej, w Trzciance,  odbył się koncert Mariusza Kalagi z okazji Dnia Kobiet.


7 marca 2015 w Luboniu k/ Poznania  odbył się Puchar Polski Seniorów i Seniorek  w Judo . W tym turnieju  wystartowała także m.in. Paula Kułaga, która wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej 78 kg. To pierwszy medal Pauli w kategorii seniorów.


3 marca w Trzciance obchodzono Urodziny Miasta czyli 284 Rocznicę Nadania Praw Miejskich.


13 lutego w TDK odbył się wernisaż wystawy "Król sportretowany".


1 lutego  w Poznaniu  odbyły się Otwarte  Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego  Juniorów i Juniorów Młodszych w JudoPaula Kułaga zdobyła podczas tych mistrzostw złoty medal.


1 lutego chór PASJONATA koncertował w Krzyżu, w tamtejszym kościele.


31 stycznia zespoły Trzcianeckiego Domu Kultury  MALWY i MAŁOLATY wzięły udział w III Lubuskim Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych zorganizowanym w Lubaszu.


25 stycznia zespół Trzcianeckiego Domu Kultury MALWY koncertował w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżu.


25 stycznia chór Pasjonata wziął udział w XVII Powiatowym Święcie Pieśni i Muzyki organizowanym w Gębicach.


17 stycznia Orkiestra Dęta Trzcianeckiego Domu Kultury koncertowała w Człopie w czasie obchodów 15-lecia chóru Cantores.


11 stycznia chór Pasjonata dał koncert kolęd w kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Trzciance.


11 stycznia w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance kolędy grała Orkiestra Dęta Trzcianeckiego Domu Kultury.


7 stycznia  zespół Małolaty dał koncert w Urzędzie Miejskim w Czarnkowie podczas spotkania Związku Niewidomych.


6 stycznia Trzcianecki Dom kultury wspierał Orszak Trzech Króli nagłośnieniem.


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Trzcianecki Dom Kultury
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
Tel/Fax: 67 216-20-16
Internet: www.tdk.trzcianka.com.pl
E-Mail: tdk@trzcianka.com.pl
Odwiedziło nas łącznie 341
unikatowych użytkowników