Witaj!


Imprezy filmowe

Wampiriada

Pierwsza edycja Wampiriady czyli Wakacyjnego Przeglądu Horrorów odbyła się w 2004 r. W ramach przeglądu jest prezentowany szerokie spektrum tego gatunku filmowego, organizatorzy sięgają do jego najdalszej historii. Domowi Kultury zależy też, by przegląd był zorganizowany profesjonalnie, z odpowiednią oprawą, materiałami promocyjnymi, w tej materii wiele zawdzięczamy doświadczeniu Rafała Góreckiego z którego firmą Media Film Studio współpracujemy podczas organizowania Wampiriady. Pan Górecki jest nieoceniony zwłaszcza przy doborze tytułów na kolejne edycje przeglądu. Ponadto każdą projekcję poprzedza prelekcja filmoznawcy Leszka Czujewicza.
Wampiriadzie towarzyszy akcja honorowego krwiodawstwa. Co roku pracownicy Wielkopolskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu przyjeżdżają i pobierają krew od licznych honorowych dawców krwi z naszego miasta i nie tylko bo zdarza się, że krew oddają również turyści. Warto odnotować fakt, że w 2010 roku udało się zebrać około 30 litrów krwi.
W 2006 roku Wampiriada znalazła uznanie w oczach Związku Miast Polskich i w konkursie Miasta dla Turystów w kategorii Wydarzenia Trzcianka dostała za nasz przegląd horrorów wyróżnienie.
Tradycją naszego przeglądu jest to, że odbywa się zawsze w pierwszy weekend lipca. Nie inaczej będzie w roku 2012 i już teraz możemy Was zaprosić 6,7,8 lipca na Wampiriadę czyli IX Wakacyjny Przegląd Horrorów.


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Trzcianecki Dom Kultury
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
Tel/Fax: 67 216-20-16
Internet: www.tdk.trzcianka.com.pl
E-Mail: tdk@trzcianka.com.pl
Odwiedziło nas łącznie 341
unikatowych użytkowników