Witaj!

Archiwum aktualności

02.08.2019
Oddaj zużyty telefon

 

Oddaj zużyty telefon – chroń środowisko
„Zielona stopa filantropa” to program Fundacji „Nasza Ziemia”.  Jako Dział Animacji Kultury BPiCK w Trzciance zajęliśmy się koordynacją tego programu na terenie Miasta i Gminy Trzcianka. Zasady są proste.

Do pojemników ustawionych w budynkach biblioteki: przy ul. Sikorskiego 22 i Broniewskiego 7, w Urzędzie Miejskim przy ul. Sikorskiego 7 oraz w harcówkach u harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego należy wrzucać zużyte telefony komórkowe lub akcesoria telefoniczne. Kiedy uzbiera się odpowiednia ilość takich telefonów, wysłane zostaną do Fundacji, a ta, sprzeda je do ponownego przerobienia. W ten sposób ratujemy środowisko oraz możemy pomóc dzieciom i osobom starszym, ponieważ dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na poprawę efektywności energetycznej w placówkach służących dzieciom lub osobom starszym i promocja poszanowania energii.

Od 2009 roku, dzięki modernizacjom poczynionym za środki uzyskane ze zbiórek Zielonej Stopy Filantropa, udało się zaoszczędzić ponad 249.275 kWh energii elektrycznej!!! (stan na luty 2019 roku). Ten efekt możliwy był dzięku zebraniu 13.436 sztuk telefonów komórkowych i 121 ton różnych innych elektroodpadów.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę Fundacji: http://naszaziemia.pl/programy/zielona-stopa-filantropa/.

Marek Joachimiak
 
Wróć

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Trzcianecki Dom Kultury
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
Tel/Fax: 67 216-20-16
Internet: www.tdk.trzcianka.com.pl
E-Mail: tdk@trzcianka.com.pl
Odwiedziło nas łącznie 341
unikatowych użytkowników