Witaj!

Aktualności

11.04.2019
Koncert Edyty Geppert w Trzciance

Edyta Geppert  - jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, gościła w Trzciance na zaproszenie Działu Animacji Kultury Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance.

Znakomity recital Edyty Geppert odbył się  7 kwietnia w Hotelu Ajaks  z udziałem Piotra  Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), według scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza. Warto zaznaczyć, iż koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Trzcianki, a bilety na to wydarzenie zostały wysprzedane w zaledwie trzy dni.
Od ponad trzydziestu lat Geppert z wielką starannością pielęgnuje swój wizerunek sceniczny. Woli, kiedy jej twórczość nazywa się  „teatrem piosenki”, nie lubi określenia „poezja śpiewana”.  Jej ogromnym atutem jest umiejętność wydobywania całego wachlarza emocji z najprostszych słów.
 Wśród zaprezentowanych przez artystkę utworów znalazły się teksty Magdy Czapińskiej, Jacka Cygana, Agnieszki Osieckiej, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego , Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka, w pięknych kompozycjach muzycznych Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.  W niesamowitym połączeniu zabrzmiały piosenki liryczne, dramatyczne i zabawne – kabaretowe. Kontrastowość nastrojów, niebywały kunszt interpretatorski i charyzma Edyty Geppert  podkreśliły wyjątkowość tego wydarzenia. Piękną, wzruszającą puentą koncertu było wykonanie jednego z najbardziej znanych utworów z repertuaru gwiazdy „Och, życie, kocham cię nad życie”. Trzcianecka publiczność podziękowała artystce kwiatami i owacjami na stojąco.
KH
Fot. Małgorzata Chwalisz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Wróć

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Trzcianecki Dom Kultury
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
Tel/Fax: 67 216-20-16
Internet: www.tdk.trzcianka.com.pl
E-Mail: tdk@trzcianka.com.pl
Odwiedziło nas łącznie 342
unikatowych użytkowników