Witaj!


Wystawy

29.05.2017
Wystawa - Mistrzowie i uczniowie w TDK

 Blisko 100 prac zawisło w galerii Trzcianeckiego Domu Kultury. Wśród nich fotografie, rysunki i dzieła rękodzielnicze. Wszystko to w ramach wystawy "Mistrzowie i uczniowie", która ukazuje tylko część prac wykonanych przez członków grup zajęciowych Trzcianeckiego Domu Kultury.
 Wystawa prezentuje prace mistrzów: prof. Elżbiety Wasyłyk, Marii Król oraz Henryka Króla oraz uczniów. Każdego tygodnia, ze wszystkich zajęć w dwunastu grupach korzysta blisko 200 osób. Piotr Wereszczyński, mimo że z zajęć korzysta od września ubiegłego roku, już może powiedzieć o zaletach uczestnictwa w grupie fotograficznej. - Na zajęciach przede wszystkim zdobywamy doświadczenie. Ważna jest też opieka merytoryczna. W naszej grupie też dobre jest to, że kiedy wykonujemy zdjęcia i przynosimy je na zajęcia – dyskutujemy nad nimi, analizujemy i doradzamy wzajemnie – mówi Piotr Wereszczyński, uczestnik zajęć.
 Licznie reprezentowana jest również grupa plastyczna. Maciej Jonas jej uczestnikiem jest od kilku miesięcy. Za cel postawił sobie ukazanie piękna koni. - Na początku dużo ćwiczyłem w domu na podstawie schematów, które można było znaleźć w każdej książęce do nauki rysunku. Swoje prace pod kierunkiem pani profesor tworzyłem podglądając figurkę, uczę się jak rysować, żeby nadać wypukłości, zachować odpowiednie proporcje – mówi Maciej Jonas, uczestnik zajęć plastycznych.
 Wystawa czynna będzie do 8 czerwca, codziennie oprócz sobót i niedziel. Dla grup zorganizowanych, po wcześniejszej rezerwacji, istnieje możliwość zwiedzania wystawy w godzinach dopołudniowych. Wstęp, jak zawsze w Trzcianeckim Domu Kultury, jest bezpłatny.

Autor: Marek Joachimiak
Foto: Henryk Król

 

 

 
Wróć

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Trzcianecki Dom Kultury
ul. Broniewskiego 7
64-980 Trzcianka
Tel/Fax: 67 216-20-16
Internet: www.tdk.trzcianka.com.pl
E-Mail: tdk@trzcianka.com.pl
Odwiedziło nas łącznie 1888
unikatowych użytkowników